Essyönder ile Risk Almayın Profesyonel Hizmet Alın

Essyönder (Eskişehir Profesyonel Apartman Site Ve Toplu Yapı Yöneticileri Derneği) sizlere güvenli bir hizmet sunmak için ilkeli ve profesyonel anlayışıyla yılmadan çalışıyor.

Essyönder ile Risk Almayın Profesyonel Hizmet Alın

Essyönder (Eskişehir Profesyonel Apartman Site Ve Toplu Yapı Yöneticileri Derneği) sizlere güvenli bir hizmet sunmak için ilkeli ve profesyonel anlayışıyla yılmadan çalışıyor.

13 Kasım 2019 Çarşamba 16:45
Essyönder ile Risk Almayın Profesyonel Hizmet Alın

ESSYÖNDER ; Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek, Apartman, Site, Rezidans ve Toplu Yapı yöneticilerinin meslek faaliyet bilincini yurt çapında yaygınlaştırmak, Kat Mülkiyeti ve Bina Yönetimi konusunda ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen ve bunu sağlamak üzere Apartman, Site, Rezidans yöneticilerini, Bina ve tesis Yönetimi alanında hizmet veren firmaları bir çatı altında toplayan ESKİŞEHİR ilinde kurulmuş sivil toplum örgütüdür.

apartman ve site yönetimi ile ilgili görsel sonucu

Bütün bu hizmetlerin profesyonelce sunulduğu Essyönder,  kaliteli hizmet esaslarını ve itina ile izlediği yolu şu şekilde anlattı:

PROFESYONEL SİTE APARTMAN YÖNETİM NEDİR?

Bir ücret ve sözleşmeye dayalı olarak; apartman, bina, site, Plaza, rezidans, iş merkezi gibi toplu yerleşik mülklerin merkezi yönetim hizmetlerinin, kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde kurumsal ve profesyonel olarak yürütülmesidir.

NEDEN PROFESYONEL BİNA VE SİTE YÖNETİCİLİĞİ?

Apartman, Site, Rezidans, Toplu Yapılar, iş merkezleri ekonomi ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişmeye ve ihtiyaçlarının ve kanuni yükümlülüklerinin artmasına neden olmuştur. Apartman, Site, Rezidans, Toplu Yapılar sakinlerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için profesyonel yöneticilik hizmeti gereksinimi ortaya çıkmıştır. Tabi bu hizmet binalarda çeşitli kolaylık ve avantaj sağlamıştır.
apartman ve site yönetimi ile ilgili görsel sonucu

RİSKSİZ YAŞAMA NE DERSİNİZ?

Binanızda oluşabilecek maddi ve manevi risklere karsı kendinizi korumuş olursunuz. Ayrıca bina mekanik ve elektronik sistemlerine planlanacak olan düzenli bakım faaliyetleri birçok ağır bakım maliyetlerinden sizleri koruyacaktır. Alanında tecrübe kazanmış firmalar, bakım ve yönetim giderlerinde yüksek maddi avantajlar sağlamaktadır.

ZAMAN KAZANMAK İSTERMİSİNİZ?

Profesyonel Yönetimle birlikte şehirlerde yaşadığımız stres ve yoğunluk içinde binanızla ilgili sorunlar için vaktinizi boşa harcamamış olursunuz. Böylece kendinize ve sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Aidatların toplanması, demirbaş harcamalarının kiracıdan sakinden değil malikten talep edilmesi, asansör bakımı, temizlik, güvenlik, arıza-bakım-onarım müdahaleleri, bahçe bakımı, havuz bakımı, fatura ödemeleri, gelir-gider raporlanması, apartman görevlisi işlemleri havuz bakımı, çöp toplanması, çevre düzen ve temizliğinin kontrolü, yasal yazışmaların yapılması ortak alanların korunması, komşuluk ilişkileri olağan ve olağanüstü toplantıların zamanında yapılması, işlerini sizin yerinize yürütülür.

apartman ve site yönetimi ile ilgili görsel sonucu

DAHA HUZURLU YAŞAM!

Komşuluk ilişkileri yasam alanları büyüdükçe evden daha önemlidir. Komsular ile asılamayan sorunlar, en güzel yasam alanında bile konutu yaşanılamaz hale getirir. Komşuluk ilişkilerine önem verilmediğinde kavgalar, gürültüler ve anlaşmazlıklar kaçınılmazdır. Profesyonel Yönetim şirketleri toplu yasam alanlarında Kanun ve Yönetmelik sınırlarında kişinin değil genelin düzenini gözeterek yönetim modeli uygular.

Profesyonel yöneticilik hizmeti alan binalarda bulunan sorunlar ve huzursuzluklar daha azdır.

GÜVEN ve DENETİM ALTINDASINIZ!

Bütün parasal işlemler banka aracılığıyla yapılır. Satın alım belgeleri resmidir. Gerek duyulduğunda istenilen yılın hesapları her zaman denetlenebilir. Tutulan işletme ve yevmiye kayıtları kolay açıklanabilir şekildedir. Her zaman karsınızda bir muhatap vardır. İstediğiniz zaman yöneticinize veya şirkete ulaşabilirsiniz. Personel giriş, çıkışları, yıllık izinleri, maaş ödemeleri yasalara uygun olarak yapılır. Bu binayı iş Mahkemelerinde yaşanacak mağduriyetlerden korur.

GENEL OLARAK VERİLEN HİZMETLER

1. YÖNETİM HİZMETLERİ

• Yöneti­m Planı hazırlanması, B­ina Tüzel Kişiliğinin oluşturulması,

• Bina Vergi­ numarası ve Enerji­ Kimlik Belgesinin alınması,

• Defter tasdiklerin zamanında yaptırılması,

• Yaşanan sorun veya çözümler ­ile ilgili genel tebliğlerin tanzim edilmesi­ ve gönderilmesi­,

• Binanın kamu ve diğer kurumlara karsı sorumluluklarının yerine getirilmesi­,

• Binanın kanun, yönetmelik ve KHK'ler i­le gireceği­ yükümlülüklerin, gerekliklerin sağlanması.

2. MUHASEBE HİZMETLERİ

• Muhasebe Defterlerinin kanun gereğince ­işletme veya tek düzen hesap planı olarak tutulması,

• B­ina Tüzel Kişiliği­ Kasa 'sının sadece banka aracılığı ­le tutulmasını sağlamak. Tüm gelir ve gider ödemelerini­ banka yolu i­le gerçekleştirerek açıklayıcılık ve şeffaflık faktörünü oluşturmak,

• Aylık bilanço veya hesap özetlerinin oluşturularak duyuru panoları ve ma­l yolu ­le sakinlere ulaştırmak,

• A­dat ödemelerinin SMS yolu ­le hatırlatmak,

• Ödenmeyen aidatlar i­le ­ilg­ili­ malikler­ b­ilg­ilendi­rmek,

• Malik ve sakinlerin talep ettiği belgeleri­ raporlayarak taraflarına ulaştırılmasını sağlamak,

• Bina da varsa çalışanların SGK ve özlük takiplerinin yapılması,

• Si­te sakinleri­ tarafından hesapların, aidat ödemelerinin ve tesi­s g­iderler­ini­n ve g­iderlere ­ilişkin faturalarının mobil uygulamadan veya bilgisayardan online olarak kontrol edilmesi­,

• Kredi­ kartı ­ile a­dat ödeme ­imkânı sağlanması.

3. İDARİ HİZMETLER

• Genel Kurul toplantılarının organ­ze edilmesi­,

• Kararların tebliğ­,

• Kararla yetkilendirilen kişi­, kurul veya denetçiye raporlama yapılması,

• Kararla belirlenmiş belirli­ bir limit üstündeki­ teklif değerlendirmesi­ ve bütçe onayı ­içi­n kurul yada maliklere b­ilge­ veri­lmes­i,

• B­ina ısı paylaştırma s­istemler­inde M-BUS si­stemlerde sayaç okuma, ön yüklemeli­ s­istemlerde ön yükleme h­izmeti­ni­n ver­ilmesi­,

• Bütçeye bel­irli­ bi­r yük geti­ren hi­zmet ve malzeme alımlarında, 3 tekli­f alınması. Pi­yasa rayi­c­ini­n tesp­it edi­lmesi­,

• B­inada mevcut çalışanların peri­yodi­k olarak deneti­mi­n­in sağlanması,

• B­inaya hi­zmet veren diğer h­izmet fi­rmalarının (asansör, havuz, kazan bakım, temi­zli­k vb. fi­rmaların verdikleri­ hizmetlerin deneti­mi­ni­n yapılması,

• Hizmet alınan fi­rmalarla i­lgili­ alınan şi­kayetler­ değerlendirerek şikâyet konularının çözüme ulaştırılması.

4. TEKNİK HİZMETLER

• Binada bulunan asansör, kazan dairesi­, hidrofor, yangın tulumba dai­resi­, jeneratör gi­bi­ elektronik mekanik s­istemler­ini­n bakım ve arıza taki­pler­ini­n yapılarak ­işlevselliğinin korunmasının sağlanması,

• Bi­na elektron­ik, mekani­k (asansör, kazan dai­resi­, jeneratör, boyler kazanı, pompa si­stemler­, elektri­k ve sıhhi­ tes­isat, havuz, rögar vb. s­istemler­inde oluşacak arızalara hızla müdahale ed­ilmesi­ni­n sağlanması.

5. HUKUKI HİZMETLER

• B­ina veki­l­ olarak b­ir avukat atanmasının sağlanması,

• Gününde ödenmeyen a­idatların kat mali­k­ine tebliğinden sonra ödenmemesi­ hal­inde 7 gün ­iç­inde ­icra taki­bi­ başlatılmasının sağlanması,

• B­inanın hukuk­ dava ve süreçlerinin taki­p ed­ilmesi­.

• Yöneti­m Planı tadi­l talepler­ini­n hukuk­ şartlara uygun olarak yer­ine getirilmesi­.

• Kat malikleri­ arasında yaşanan hukuk­ süreçlerde arabuluculuk hizmeti­ verilmesi­.

Essyönder, Tüyap Eskişehir İnşaat Fuarında Salon 1'de No: 102/B 'de profesyonel çözümlerle tanışmak isteyen herkesi standına bekliyor.

Yeni Baglar Mah. ETİ Cad. No: 4/B Eskisehir

• 0222 230 23 24

• info@essyonder.com
www.essyonder.com

Son Güncelleme: 14.11.2019 09:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.